Dünyaca Ünlü Enerji Tasarruflu SIGMA PROFIL ’e Sahip Seyyar Kompresörler

Teknik özellikler

MOBILAR M 13 ile M 350 serileri arası

Kapasite:

0,75 ile 34,0 m³/dak arası  
(27 ile 1200 cfm arası)

Motor gücü:

7,5 ile 265 kW arası

Basınç:

7 ile 15 bar arası
(100 ile 220 psi arası)

 

MOBILAIR seyyar kompresör model arama

Model arama programımız ile ihtiyaçlarınıza en uygun seyyar kompresörü çabukça ve kolayca bulabilirsiniz.

Güç kaynağı

Jeneratörlü

Basınçlı hava artıma sistemi ile

Maksimum basınç

Kapasite aralığı

 

Alman malı

KAESER’in dünyaca ünlü MOBILAIR seyyar kompresörleri, KAESER’in Coburg, Kuzey Bavyera’daki ana fabrikasının yanındaki son teknoloji fabrikasında üretilmektedir. En son teknoloji ile donatılan ve modernize edilen seyyar kompresör fabrikasında TÜV sertifikalı açık alan ses seviyesi test tesisleri, gelişmiş eletro statik toz boyama ve modern lojistik bölümü mevcuttur.  KAESER’in yüksek kalifiye personeli müşteri ihtiyaçlarına göre her kapasitede seyyar kompresörlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

 

Sigma Profil

Her KAESER vidalı kompresör enerji tasarruflu SIGMA PROFIL rotorlarına sahiptir. En yüksek standartlara göre üretilen parçalar ve yüksek dayanımlı rulmanlar maksimum sağlamlık ve ömür sağlar.

 

Kullanıcı dostu tasarım

KAESER seyyar kompresörlerin kullanımı kolay olup tüm parçalarına kolay erişilmekte ve bakım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik izleme ve kapatma özellikleri de mevcuttur.

 

Patentli Anti-Frost control

KAESER tarafından seyyar kompresörler için özel geliştirilmiş patentli Anti-Frost kontrol ortam sıcaklığına göre çalışma sıcaklığını otomatik olarak ayarlar. İsteğe bağlı alet yağlayıcı sadece havalı aletlerin donmasını önlemekle kalmaz aynı zamanda ömrünü uzatır.

 

Dizel motorlu seyyar kompresörler

Seriler:

MOBILAIR M 20 ile M 350 arası

Kapasite:

2,0 ile 34,0 m³/dak arası
(71 ile 1200 cfm arası)

Basınç:

7 ile 14 bar arası
(100 ile 200 psi arası)

Teknik özellikler:

Patentli Anti Frost Kontrol sistemli seyyar kompresörler

2 ile 5,6 m³/dak arası kapasiteye sahip KAESER MOBILAIR seyyar kompresörler soğuk havalarda korumaya sahiptir: KAESER’in patentli Anti Frost Kontrol çalışma sıcaklığını ortam sıcaklığına göre ayarlar. Opsiyonel havalı alet yağlayıcı ile aletlerin donmasını önlemekle kalmaz aynı zamanda aletlerin ömrünü ve emre amadeliğini yükseltir.

 

Olağanüstü güç ve yetenek – Basınçlı hava ve daha fazlası

Bu gruptaki MOBILAIR seyyar kompresörler çok yönlüdür.  Opsiyonel olarak senkronize jeneratörler ve/veya basınçlı hava arıtma sistemleri ile bu kompresörler farklı basınç seviyelerinde versiyonlara sahiptir. Geniş ürün yelpazesi içinde her ihtiyacı karşılayacak bir model bulunabilir.

 

SIGMA CONTROL mobil ile verimlilik ve performans

34,0 m³/dak kapasiteye kadar MOBILAIR kompresörler için geliştirilen son teknoloji ürünü “SIGMA CONTROL mobil” kompresör kontrol sistemi kullanım kolaylığının yanısıra motor gücünü hassas şekilde güncel hava ihtiyacı ile eşleştirir. Bu durum basınçlı hava emre amadeliğini ve yakıt verimini yükseltir.

 

Bağımsız ve kompakt basınçlı hava sistemi – MOBILAIR M 57 Utility

Çok yönlü “M 57 Utility” minimum montaj alanı gerektirir ve standart olarak -10 ile +50 °C arası ortam sıcaklığında çalışmaya göre tasarlanmıştır. Bütün kullanıcıların ihtiyaçlarının tamamını karşılamak için havalı alet yağlayıcı ve basınçlı hava arıtılması gibi opsiyonel donanımlara da sahiptir.

 

Patentli Anti-Frost kontrol sistemli seyyar kompresörler

Seri:

MOBILAIR M 20 ile M 57 arası

Kapasite:

2,0 ile 5,6 m³/dak 
(71 ile 200 cfm arası)

Basınç:

7 bar 
(100 psi)

Teknik özellikler

2 ile 5,6 m³/dak arası kapasiteli MOBILAIR seyyar kompresörler soğuk havalarda bile güvenilir performans sunar: KAESER’in patentli Anti-Frost Kontrol sistemi çalışma sıcaklığını otomatik olarak ortam sıcaklığına göre ayarlar. Bu sistem özellikle yılın soğuk aylarında fayda sağlamaktadır. Opsiyonel havalı alet yağlayıcı ile aletlerin donmasını önlemekle kalmaz aynı zamanda aletlerin ömrünü ve emre amadeliğini yükseltir.

 

Polietilen kabin

Polietilenden yapılmış çift duvarlı kabin, gürültü yalıtımı ile korozyona ve çiziklere dayanımı ile uzun ömür sunmaktadır.  M 20, M 27, M 31, M 43 ve M 50 modelleri opsiyonel polietilen ve metal kabinlere sahiptir ve istenen renklerde sevk edilebilmektedir.

 

Mükemmel enerji tasarruf birleşimi: KUBOTA motor ve KAESER vida blokları

Mobilair kompresörler özel tasarlanmış enerji tasarruflu SIGMA vida blokları ve bu blokları tahrik eden bir su soğutmalı Kubota dizel motorlardan oluşmaktadır. Direkt tahrik aktarma kayıplarını bertaraf ederek yakıt tasarrufu sağlar. Sonuç olarak daha az yakıt ile daha fazla hava alırsınız.

Motor ve kompresör için ayrı hava filtreleri mevcuttur: Hava filtreleri hava akışına göre özel tasarlanmış olup güvenilir sistem çalışması sağlar.  

 

Kullanıcı dostu çalışma

Kullanıcı dostu semboller ve bir ön ısıtmalı tek start düğmesi ile kullanımı kolaydır. Basınç ve vida bloğu yağ sıcaklığı göstergesi tüm gerekli bilginin tek bakışta görülmesini sağlarken, ünite tam otomatik izleme ve kapama özelliklerine de sahiptir.

 

KAESER patentli Anti-Frost kontrol sistemi

  • Kırıcıların donmasını önler
  • Havalı aletlerin ömrünü oldukça uzatır

 

KAESER’in patentli Anti-Frost Kontrol sistemi ideal ortam sıcaklığından bağımsız olarak ideal çalışma sıcaklığını sağlayan termostatik valflerin bir birleşimidir. Bu teknoloji kendini binlerce kere kanıtlamıştır. Yazdan kış moduna otomatik olarak geçmektedir.

İlk olarak, yağ radyatörü bypas edilerek soğuk kalkış sırasında ideal çalışma sıcaklığına ulaşılması sağlanır. Kirlenme rezervine sahip büyük radyatör bu sıcaklığı temin eder. Bu özellik tüm KAESER seyyar kompresörlerde standarttır. KAESER Anti-Frost sistemi gereksiz aşınmayı önler, daha az kondens oluşumu sağlar ve kompresör yağ devresinin, yağın ve seperatör kartuşunun ömrünü uzatır.

Anti-Frost Kontrol sistemi öyle çalışır ki ideal çalışma ve sonuç olarak çıkış hava sıcaklığı ortama göre ayarlanır.

Ortam sıcaklığının 20°C’nin altına düşmesi durumunda sistem otomatik olarak daha yüksek basınçlı hava sıcaklığına otomatik olarak geçer. Opsiyonel havalı alet yağlayıcı ile sistem kırıcıların donmasını önler.

 

Şasi seçenekleri

M20 – M200 (Tek dingilli şasi)

Yüksekliği ayarlanabilir çeki çubuğu                Sabit çeki çubuğu                                       Sabit versiyon

Üzerine çıkma frensiz                                      Üzerine çıkma frensiz

Park frensiz                                                     Park frenli

Yüksekliği ayarlanabilir çeki çubuğu                Sabit çeki çubuğu                                       Şasi üzeri

Üzerine çıkma frenli                                         Üzerine çıkma frenli

Park frenli                                                         Park frenli

 

M350 (Çift-dingilli şasi)

Çift dingilliversiyon                             Çift dingilli ve ve ABS frenli                                                            Yönlendirilebilen çift dingilli versiyon

Yukarıda göüldüğü gibi, M 350’nin sabit ve şasi üzeri versiyonları da vardır.

 

Güçlü & çok yetenekli – Basınçlı hava arıtılması ve jeneratör

Teknik özellikler

Seri:

MOBILAIR M 36 ile M 122 arası

Kapasite:

3,9 ile 11,1 m³/dak arası 
(135 ile 390 cfm arası)

Basınç:

7 ile 14 bar arası
(100 ile 200 psi arası)

Bu grup MOBILAIR seyyar kompresörler çok yeteneklidir. Her uygulamaya ve ihtiyaca göre terzi işi çözümler sunan bu kompresörler beceri olarak kendi sınıfını yaratmıştır. Hava arıtma paketi, üç faz senkron jeneratör, çekicinin üzerini aşma koruma frenli, tam galvanizli sabit ve yüksekli ayarlı çeki çubuğu ve ayaklar veya şasi üzerine monte edilmiş sabit versiyon seçenekleri de mevcuttur.

 

Jeneratör seçeneği

M 70 ve M 122 hariç tüm modeller jeneratör seçeneğine sahiptir. Fırçasız jeneratörler bakım gerektirmez ve ihtiyaca bağlı olarak sürekli çalışma modundan enerji tasarruflu otomatik başlama moduna alınabilir.

 

Serin, temiz basınçlı hava

Basınçlı hava ortam sıcaklığının 7°C üzerine soğutulur. Birikmiş kondens eğik monte edilmiş radyatör sayesinde kolayca tahliye edilir. Motordan gelen sıcak egzos da kondensin buharlaştırılmasında kullanılır. Bu tasarım kış aylarında buzlanmayı güvenilir şekilde önler.

İstenen hava kalitesine ulaşmak için ilave hava şartlandırma ekipmanları (örn. beton temizleme için filtreler) radyatör ve siklon ayırıcı sonrasına monte edilmiştir. Basınç farkı göstergesi filtrenin durumunu kolayca izleme imkânı verir.

Basınçlı hava arıtılması hakkında daha fazla bilgi…

 

Sigma Profil

Her KAESER vidalı kompresör enerji tasarruflu SIGMA PROFIL rotorları ile donatılmıştır. En yüksek standartlara göre üretilen ve hassas ayarlanmış ve monte edilmiş rulmanlar uzun ömür ve emniyetin garantisidir.

Basınçlı hava arıtılması

İstenen hava kalitesine ulaşmak için ilave hava şartlandırma ekipmanları (örn. beton temizleme için filtreler) radyatör ve siklon ayırıcı sonrasına monte edilmiştir. Basınç farkı göstergesi filtrenin durumunu kolayca izleme imkânı verir.

 

Hava arıtma sistemleri

Sistem A

– Serin

– Kondenssiz

 

Sistem F

– Serin

– Kondenssiz

– Filtre edilmiş

 

Sistem B
– Isıtılmış 
– Kurutulmuş

 

Sistem G
– Isıtılmış 
– Kurutulmuş 
– Filtre edilmiş

 

Taze hava

Taze hava olarak kısmi akış

Havalı aletleri çalıştırma ve geçici olarak sabit kompresörlerin yerine koyma için serin, kondenssiz basınçlı hava (%100 neme doymuş)

Serin, kondenssiz basınçlı hava (%100 neme doymuş), toz ve yağdan arındırılmış

Kuru basınçlı hava, en az 20 °C’ye kadar ısıtılmış, uzun hortumlarla ve sıfırın altındaki ortam sıcaklıklarında çalışmak için

Kuru basınçlı hava, en az 20 °C’ye kadar ısıtılmış, toz ve yağdan arındırılmış

Ayrı bir kapline bağlanmış kokusuz temiz hava (sadece F ve G opsiyonu ile)

Korbon monoksit veya diğer zararlı gazlardan koruma sağlamaz

Diğer basınçlı hava arıtma sistemleri isteğe bağlı olarak monte edileblir. Diğer ihtiyaçlarınız için lütfen bizimle iritbata geçiniz.

 

Jeneratör seçeneği

8,5 kVA/ 13 kVA jeneratör

Mobilair modeline göre senkron 3 faz jeneratör 8,5 kVa veya 13 kVa elektrik üretir. Fırçasız jeneratörler bakım gerektirmez ve ihtiyaca bağlı olarak sürekli çalışma modundan enerji tasarruflu otomatik başlama moduna alınabilir.

15 kVA/ 23 kVA generator

M 135 modelindeki opsiyonel jeneratör veya senkron 3 faz jeneratör (IP54) 15 veya 23 kVa elektrik üretir. Fırçasız ünite bakım gerektirmez ve frekans ve voltaj bilgisini kompresör kontrol sistemine iletir. Sonuç olarak yüksek enerji ihtiyacında bile en güvenilir şekilde basınçlı hava üretimi sağlanır.

 

Jeneratör versiyonu

Kumanda panosu – istenirse koruma kapaklı – IP 44 sınıfı suya karşı koruma ve kilitlenebilir ana düğmelere sahiptir. Yalıtım izlemeli emniyet sistemi topraklamayı gereğini ortadan kaldırır.

 

SIGMA CONTROL mobil ile verimlilik ve performans

Teknik özellikler

Seri:

MOBILAIR M 123 ile M 350 arası

Kapasite:

8,1 ile 34,0 m³/dak arası  
(285 ile 1200 cfm arası)

Basınç:

7 ile 14 bar arası
(100 ile 200 psi arası)

SIGMA CONTROL mobil

Gelişmiş kompresör kumandası, ileri teknoloji ürünü motor yönetimi ile en yüksek basınçlı hava emre amadeliğini ve yakıt verimini sağlar.  Sistem şok ve titreşime dayanıklı olup IP 55 standarlarına göre elektrik koruması sağlar. Kullanıcı dostu çalışma, sistem izleme ve teşhis özellikleri standarttır. Ok tuşlarını kullanarak sistem basıncı gösterge panelinden 0,1 barlık hassasiyet ile ayarlanabilir.

Tüm modellerde basınçlı hava arıtma seçeneği mevcuttur. Hatta M 135 modelinde 15 ve 23 kVa jeneratör opsiyonu da vardır.

SIGMA CONTROL mobil hakkında daha fazla bilgi…

 

Serin, temiz basınçlı hava

Basınçlı hava ortam sıcaklığının 7°C üzerine soğutulur. Birikmiş kondens eğik monte edilmiş radyatör sayesinde kolayca tahliye edilir. Motordan gelen sıcak egzos da kondensin buharlaştırılmasında kullanılır. Bu tasarım kış aylarında buzlanmayı güvenilir şekilde önler.

İstenen hava kalitesine ulaşmak için ilave hava arındırma ekipmanları (örn. beton temizleme için filtreler) radyatör ve siklon ayırıcı sonrasına monte edilmiştir. Basınç farkı göstergesi filtrenin durumunu kolayca izleme imkânı verir.

 

Jeneratörlü M 135

M 135 modelindeki opsiyonel jeneratör veya senkron 3 faz jeneratör (IP54) 15 veya 23 kVa elektrik üretir. Fırçasız ünite bakım gerektirmez ve frekans ve voltaj bilgisini kompresör kontrol sistemine iletir. Sonuç olarak yüksek enerji ihtiyacında bile en güvenilir şekilde basınçlı hava üretimi sağlanır.

 

Mükemmel enerji tasarruf birleşimi

Elektronik kontrollü dizel motor ve yüksek verimli KAESER SIGMA PROFIL vida bloklarının enerji tasarrufu sağlayan güçlü birleşimi mükemmel performans ve düşük yakıt tüketimi sağlar.  MOBILAIR kompresörler yakıt ikmali yapmadan tam güçte tüm vardiya boyunca çalışabilir. M 250 ve M 350 modelleri AdBlue teknolojili SCR katalitik konvertör ile Avrupa egzos emisyon kategori 3b yönetmeliklerine uygundur.

 

MOBILAIR filo yönetimi

Opsiyonel ve makine içine gizlenmiş bütünleşik GPS/GSM modem makinenin teknik durumu hakkında çevrimiçi bilgi aktarır. Kullanıcının uyarılması gerektiğinde sistem rapor gönderir. Mevcut çalışma saatleri ve konum sabitleme yanında kompresör yükte çalışma durumu ve bakım planlama konusunda değerli veriler iletir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir