Orijinal Yedek Parça ve Filtre kartuşları

Hakiki Orijinal KAESER kalitesi

Sadece orijinal KAESER filtre kartuşları minimum basınç kaybı ile güvenilir filtrasyonu garanti eder.

·         Matris yapılı yeni fiber filtre

·         Nominal akışın %5’inde bile yüksek verim

·         Kovan keçesi

·         Yağ ve aside dayanıklı paslanmaz çelik kovanlarla desteklenmiş kartuş

 

Zamanında kartuş değişimi ile sağlanan tasarruf potansiyeli

Zamanında kartuş değişimi – 200 mbar basınç kaybının önüne geçilmesi ile – 45 kW gücündeki bir kompresörde 864 EURO maliyet tasarrufu sağlar.

6.000 saat çalışma/yıl – enerji fiyatı 0,20 €/kWhHesaplamanın temeli:

Bir barlık basınç kaybı elektrik tüketimini %8 artırır

Kompresör özgül güç tüketimi 6,55 kW/(m³/dak)


İşletme giderlerini düşürmek

0,35 barlık basınç kaybının maliyeti filtrelerin bakım maliyetinden fazladır. Zamanında filtre değişimi maliyetleri önemli oranda düşürür.

 

Şasi üzerinde her şey dâhil PET şişe şişirme sistemi

Teknik özellikler

HP Serisi
Kapasite: 2.772 m³/h’e kadar
Şişirme havası 45 bara kadar

Düşük işletme giderleri

Tüm parçalar maksimum enerji verimliliği için tasarlanmıştır. Yağ soğutmalı vidalı kompresör ve tek kademe boosterdan oluşan SIGMA PET AIR sistemi geleneksel kompresör sistemlerine göre oldukça verimlidir. Ek olarak KAESER hava soğutmalı sistemler kullanarak daha yüksek işletme giderlerine sahip su soğutmalı sistemlere göre önemli enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tüm sistemler monte edilmiş ve fabrika testlerinden geçmiş şekilde sevk edilmektedir.

Konteyner çözümleri

Talep edilmesi durumunda anahtar teslimi SIGMA PET AIR sistemleri konteyner içinde monte edilmiş şekilde teslim edilebilmektedir. Bu çözüm tesisat ve inşaat maliyetlerini oldukça düşürür.

 

Tüm ihtiyaçlarınız için tek tedarikçi

SIGMA PET AIR sistemi beş parçadan oluşur.

 

1. Enerji tasarruflu vidalı kompresör

KAESER tarafından geliştirilen enerji tasarruflu SIGMA PROFIL kontrol ve proses havasının üretimi için temel oluşturur.

 

2. Yüksek verimli boosterler

Vidalı kompresörün performansına hassas şeklide uydurularak booster sıkıştırma oranları minimumda tutulur böylece enerji maliyetleri düşürülür.

 

3. 1. Sınıf basınçlı hava kalitesi

SIGMA PET AIR sistemi teknik olarak yağsız basınçlı hava üretir. Yağ ve toz parçacıkları miktarı ISO 8573-1 standartlarına göre 1. sınıf sınırlarının altında tutulur.

 

4. Komple hava tankı

Alçak ve yüksek basınç tankları tüm gerekli bağlantı elemanları, aksesuarları ve elektronik kondens tahliye cihazı ECO-DRAIN ile sevk edilir.

 

5. Otomatik kontrol

KAESER Control kumanda sistemi tüm gerekli sigorta ve booster yıldız üçgen donanımlarını içeren kumanda panosunun içinde yer almaktadır.

 

Önemli üstünlükler 

Modüler anahtar teslimi sistemler

Modüler tasarım olağanüstü enerji verimliliği ile kolay ve düşük maliyetli montaja imkân vererek kullanıcıların en özel ihtiyaçlarını bile terzi işi karşılamayı sağlar.

 

Verimli ve ekonomik

Maksimum enerji verimliliğini sağlamak için tüm parçalar karşılıklı uyum içinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yağ püskürtmeli vidalı kompresör ve tek kademeli boosterdan oluşan SIGMA PET AIR çözümü geleneksel sistemlere göre oldukça yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. İlave olarak, KAESER hava soğutmalı sistemler daha yüksek işletme giderlerine sahip su soğutmalı sistemlere göre önemli miktarda tasarrufludur.

 

Şişirme ve kontrol havası

35 ve 45 bar arası şişirme havası ve 7 ile 10 bar arası kontrol havası: SIGMA PET AIR sistemi ilave yatırıma ihtiyaç olmadan iki basınç kademesinde de basınçlı hava üretir. Kontrol havası booster öncesinden sağlandığı için enerji ve yatırım maliyetlerinden önemli tasarruf sağlanır. Ek olarak sistem, alan ihtiyacını en aza indiren, taşımayı ve montajı kolaylaştıran şasi üzerine montajlı şekildedir.

 

Enerji tasarruflu vidalı kompresörler

KAESER tarfından geliştirilen dünya çapında ünlü SIGMA PROFIL, geleneksel vida bloklarına göre %15’e kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır. 1:1 direkt tahrik, güç aktarma kayıpları olmadığı için enerji tüketimini daha da düşürür. Endüstriyel bilgisayar SIGMA CONTROL kompresör sisteminin tam otomatik kumanda ve izlemesini sağlar. Trafik ışıkları mantığına sahip LEDler ve 30 dilde çalışan kolay anlaşılır metinli ekran ile tüm bilgilere erişim ve kolay kullanım imkanı sağlanır. Dört kontrol modu her uygulama için en uygun çalışma şeklinin seçilmesini sağlar.

 

Düşük maliyetli soğutma

Boosterlar genellikle hava soğutmalı radyatörlere sahiptir. Hava soğutmalı üniteler, ayrı bir soğutucu ve fan motoru emiş havası ile sıkıştırılmış hava arasında en düşük sıcaklık farkını (ΔT) garanti eder. Talep edilmesi durumunda büyük modeller su soğutmalı radyatör ile sevk edilebilir.

 

Düşük servis maliyetleri

SIGMA PET AIR sistemlerinin sadece iki sıkıştırma kademesi (vidalı kompresör ve booster) olması sebebiyle, servis ve bakım açısından önemli avantajları vardır. SIGMA PET AIR sistemlerinin tek kademeli boosterlarının çok kademeli yüksek basınç pistonlu kompresörlere göre daha az servis ihtiyacı vardır. Direkt akuple düşük devirli KAESER vidalı kompresörler düşük bakım maliyetleri ile ün yapmışlardır.

 

Tüm ihtiyaçlarınız için tek sistem tedarikçisi

Her SIGMA PET AIR sisteminin tüm gerekli parçaları KAESER tarafından sağlanmaktadır. Kullanıcılar PET şişe üretimindeki kontrol ve şişirme havası ihtiyacı için eşsiz verimlilik, güvenilirlik ve emre amadelikte bir sisteme sahip olurlar.

 

Dünya evimizdir

Dünyanın en büyük vidalı kompresör üreticilerinden KAESER KOMPRESÖRLERİ dünyanın 100’den fazla ülkesinde şube, yetkili distribütör ve servisler tarafından temsil edilmektedir.

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile KAESER’in tecrübeli mühendis ve personeli, basınçlı hava sistem verimliliği ve performasının sınırlarını sürekli zorlayan sistemler geliştirerek müşterilerinin rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Dahası endüstri lideri sistem sağlayıcısı KAESER’in yüzyıllık bilgi ve tecrübesi, küresel bilgisayar ağıyla tüm müşterilerine açıktır.

KAESER’in dünyaca ünlü servis organizasyonu ile birlikte KAESER ürünlerinin her zaman performanslarının zirvesinde çalışmasını ve maksimum emre amadeliğini garanti eder.

 

Sistem analizi ve teknik danışmanlık

ADA ve KESS ile olağanüstü performans

Basınçlı hava günümüz üretim ve hizmet sektörlerinde kullanılan çok yönlü enerji kaynaklarından biridir. ADA ve KESS ile KAESER’in uzman personeli hava maliyetlerinizi en aza indirecek terzi işi sistemler tasarlar ve planlarlar.

 

Enerji maliyetlerinin azaltılması

Çalışma şartlarına göre elektrik tüketimi basınçlı hava üretim maliyetlerinin %90’ını oluşturmaktadır. Bu sebeple kompresörlerin ve diğer basınçlı hava ekipmanlarının enerji tüketimini minimuma indirme yatırımları kendini kısa sürede geri ödemektedir – birçok basınçlı hava sistemlerinde %50 ve üzeri tasarruf potansiyeli mevcuttur. KAESER tarafından geliştirilen SIGMA PROFIL vida bloğu rotorları gibi modern kompresör mühendisliği teknolojilerinin yanında bu potansiyelin çoğu otomasyon (master kumanda) sistemleri ile gerçekleştirilebilir.

Burada KAESER’in ileri teknoloji ürünü bilgisayar tabanlı ve 32 kompresöre kadar veri bus link ile bağlanabilen otomasyon sistemi SIGMA AIR MANAGER (SAM) sahne almaktadır. SAM’in basınç bandı kontrolü, sistem basıncını düşürürken, en düşük enerji tüketimini sağlamak için kompresörlerin yük ve boşa geçmesini hassas şekilde ayarlamaktadır. Sistem basıncının 1 bar düşürülmesi enerji tüketimini %7 düşürürken basınçlı hava kaçakları da yaklaşık %5 oranında azaldığı için bu durumda oldukça yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

 

Sistemin analizi ile tasarruf potansiyelinin ortaya çıkarılması

Basınçlı hava tüketim analizi – ADA

KAESER tarafından geliştirilen bilgisayar destekli “Hava Tüketim Analizi” (ADA) basınçlı hava sisteminin iyileştirilmesi için anlamlı ve net veriler ortaya koyar. Hava tüketim profili sonuçlarına dayanarak KAESER Enerji Tasarruf Sistemi (KESS) işletmenin tüketimine en uygun çözümün kararlaştırılmasına yardımcı olur.

 

KAESER Enerji Tasarruf Sistemi – KESS

ADA cihazı tarafından toplanan verileri KESS programı işleyerek kullanıcıların basınçlı hava ihtiyaçları için en düşük işletme giderine sahip terzi işi ileri teknoloji ürünlerini içeren çözümler geliştirir.  Alternatif çözümlerin verimlilikleri karşılaştırılarak her kişisel ihtiyaç için en uygun çözüm tespit bulunur.  

 

İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun çözüm

ADA hava tüketim profili analizi ve KESS programı değerlendirmesi ile her işletmenin ihtiyacına en uygun ve en verimli konfigürasyonu belirliyoruz.  Bize başvurun uzmanlığımız ve profesyonel cihazlarımız ile işletmenizin basınçlı hava ihtiyaçlarına en uygun ve en verimli çözümü geliştirelim.

 

Maliyetlerin sistematik olarak düşürülmesi

ADA & KESS detayları

Hava ihitiyacı ve çalışma şartları belirlendikten sonra, detaylı planlama aşamasına geçilir. Basınç seviyesi, hava debisi, hava kalitesi, sistem performansı ve enerji tüketimi gibi tüm ilgili tüm parametreler yeni sistemi tasarlarken dikkate alınır.

Uygulama alanınız ne olursa olsun, uzman personelimizin en yüksek verimliliğe sahip tüm özel basınçlı hava ihtiyaçlarınızı karşılayan bir sistemi sizin için geliştirececeğinden emin olabilirsiniz.

Personelimizin uzmanlığı ve KAESER’in geniş basınçlı hava ürün yelpazesi ile basınçlı hava maliyetlerinizi en aza düşürecek çözümler geliştiriyoruz. 

 

Güncel hava tüketimi

Bir basınçlı hava sistemini tasarlarken ilk aşama güncel hava tüketimini belirlemektir. ADA ölçümü ile uzman personelimiz işletmenin basınçlı hava tüketimin detaylarına ulaşır.

 

En uygun çözümün geliştirilmesi

ADA tarafından toplanan veriler KAESER Enerji Tasarruf Sistemi (KESS) tarafından analiz edilir. Geliştirilen alternatifler arasından en verimli sistem seçilir.

 

Enerji tüketiminin tespiti

Ölçümü yapılan sistemin güncel enerji tüketimi verileri ortaya konur. Bu bilgiler en verimli sistemin berlirlenmesine taban oluşturur.

 

Özgül güç tüketimlerinin karşılaştırılması

Güncel enerji tüketimi tüketilen hava miktarı ile karşılatırılarak sistemin özgül güç tüketimi hesaplanır. Bu bilgiler ışığında sistemlerin enerji verimliliği karşılaştırılır.

 

Gerçek enerji tasarrufu

KAESER ADA ve KESS analizi/değerlendirmesi cihaz ve programları önerilen basınçlı hava sistemlerinin gerçekçi enerji tasarruf tahminlerini ortaya koyar.

 

Maksimum güvenilirlik

Etkin bir basınçlı hava sistemi her an emre amade olmalıdır. KAESER kesintisiz hizmet verecek yüksek performanslı basınçlı hava sistemleri tasarlar ve sunar.

 

Bilgisayar destekli planlama

Bilgisayar teknolojisi ile basınçlı hava istasyonu çizilerek kullanıcıların kompresörlerinin montajı yapılmadan çok önce gelecekteki kompresör istasyonlarını 3 boyutlu olarak gezmesi imkânı sağlanır.

 

KAESER kompresörleri ile bir eski kompresör istasyonunun yenilenmesi projesi

Yeni milenyuma girerken Bosch Siemens ev aletleri grubunun şirketlerinden Brettener NEFF Ltd. Şti., “NEFF 2000 zirveye” isminde bir verimlilik programı başlattı. Program, basınçlı hava tesisinin modernizasyonunu da içeren ve maliyetleri düşürme amaçlı 140 proje ile ürün yelpazesinin yenilenmesi ve en önemlisi de şirketin felsefe değişikliğini içermekteydi. Basınçlı hava kullanılmayan hemen hiçbir üretim sürecinin olmadığı NEFF’in enerji tasarruf programında basınçlı havanın önemli bir rol üstleneceği kısa bir fabrika turu ile hemen ortaya çıkmıştı. Basınçlı hava sisteminin enerji verimliliğinin artırılmasına giden yolun başlangıcı mevcut basınçlı hava üretim tesisinin incelenmesi ile başlayacaktı.

 

Şirketin basınçlı hava ihtiyaçlarının detaylı analizi KAESER tarafından geliştirilen bilgisayar destekli sistem ADA (Hava Talep Analizi) cihazı ile yapıldıktan sonra devreye ikinci bir KAESER aracı devreye girdi. KESS (KAESER Enerji Tasarruf Sistemi) mevcut basınçlı hava istasyonunun zayıf noktalarını çözümledi ve çok daha verimli ve ekononomik bir alternatif geliştirdi.  

 

KESS programı daha verimli farklı çeşitli alternatiflerin simülasyonunu ve yıllık işletme giderlerini ortaya koyar. Taban yük ihtiyacı için üç adet KAESER DSD 170 model vidalı kompresör ve aynı model bir adet yedek kompresör ve uç yük ihtiyacı için üç adet daha küçük kapasiteli BS 61 model vidalı kompresör en verimli çözüm olarak ortaya çıktı. Tüm sistemin izlenmesi, enerji tasarruflu çalışması amacıyla eşgüdümlü çalıştırılması ve eşit yaşlandırma için de bir KAESER ana kumanda otomasyon bilgisayarı da sisteme ilave edildi. (3 boyutlu tasarım).

Önerilen yeni kompresör istasyonunun en uygun yerleşim çizimini yaparak görselleştiren ve potansiyel sorunlu noktaların baştan görülmesi ve önlenmesini sağlayan KAESER 3 boyutlu planlama sistemi çok faydalı oldu.

Devreye alındıktan bir yıl sonra kompresör istasyonunun gerçek performansı tahmin edilen sonuçlarla karşılaştırıldı. Sistemin performansından hiç ödün vermeden eski tesise göre yılda 85.000 EURO tasarruf sağlandığı ölçüldü. Diğer yandan eski tesisteki havalandırma sorunları da ortadan kalkmıştı.

 

Basınçlı hava tüketimi analizi cihazları

ADA 10 

Bu cihaz on gün boyunca sisteme kiralık olarak takılır. Ölçüm işlemi tüm kompresörler için aynıdır – devir ayarlı İnvertörlü kompresörler dâhil. Veri bağlantı fişi kompresörün çalışma verilerinin sorunsuz şekilde ADA kayıt cihazına aktarılmasını sağlar. Sonuçlar daha sonra KAESER Enerji Tasarruf Sistemi (KESS) ile analiz edilir.

 

ADA 20 

10 günlük kiralama ile hava hattına takılan ADA 20 cihazı basınç farkı ile boru tipi bir debimetre ile kayıt yapar. Veriler daha sonra KAESER Enerji Tasarruf Sistemi (KESS) ile analiz edilir.

 

ADA 30

Bu sistem hava hattına kalıcı olarak takılır ve debiyi kayıt eder – net veriler geniş bir ölçüm aralığında toplanır. Veriler daha sonra basınçlı hava tüketim değerini (Norm-m³) gösteren bir mikro işlemciye iletilir ve bu veriler üç analog çıkış (4-20mA) ve bir RS 232 ara yüzü ile iletilir.

  

SAM ile basınçlı hava sistemi denetlenmesi 

İsteğe bağlı SIGMA AIR CONTROL plus görsellik yazılımı ile SIGMA AIR MANAGER aralıksız olarak her kompresörün çalışma verilerini (yük/boş; yükte çalışma oranı, enerji tüketimi) ölçer ve gösterir. Sistem basıncı ve hava tüketimi verileri de kaydedilir ve gösterilir. Tüm bilgiler yaklaşık 1 yıl boyunca saklanır ve internet tarayıcısı olan her bilgisayardan ulaşılabilir ve dışarıya aktarılabilir. Bu veriler uzman KAESER personeli tarafından detaylı inceleme için istenildiği zaman kullanılabilir.

 

Serviste uzmanlık

KAESER Almanya fabrikasında eğitim almış uzman servis teknisyenleri

· Kompresör, blower ve elektrik

· Kompresör odası havalandırması

· Kurutucu

· Hava arıtılması

· Kondens arıtılması

· Eletronik kontrol

· Basınçlı hava sistem iyileştirmesi

 

Daha yüksek çalışma güvenliği ve para tasarrufu

· Doğru önlemleri alarak hasarın önlenmesi

· Güvenilir arıza uyarıcıları ile üretim kayıplarının azaltılması

· Tıkanmış filtreler ilave basınç kaybına yol açar (1 bar daha düşük basınç hava sisteminin enerji maliyetlerini %6 ile 10 arası düşürür)

 

Orijinal KAESER parçaları emniyeti arıtırır

· Kompresör üreticisinin onayladığı kanıtlanmış parça kalitesi

· Uzun ömür

 

Muayene ve kontrol

Basınçlı hava sisteminizin emre amadeliğini artırın

·         Ürün ve dönemlere göre muayene

·         Parçaların çalışma ve güvenlik açısından kontrolü

·         Operasyonel güvenilirlik kontrolü

·         Tam servis dokümantasyonu

·         Muayene dönemlerinin planlanması

·         Çalışma saati, seyahat süresi ve konaklama ücretleri dâhil fiyat tarifesi

 

Bakım

Operasyonel güvenliğin ve sistemin değerinin korunması

·         Ürün ve döneme göre muayene dâhil bakım

·         Parçaların kontrol edilmesi ve gerekli olması durumunda yeniden ayarlanması

·         Hava sisteminin çalışma verimliliği ve maliyetlerinin ömrü boyunca kontrol edilmesi ve güncel tutulması

·         Tam servis dokümantasyonu

·         Bakım tarihlerinin birlikte planlanması

·         Çalışma saati, seyahat süresi ve konaklama ücretleri dâhil fiyat tarifesi

·         Tamir, bakım, sarf malzemeleri ve yedek parçaların istenirse ayrı olarak fatura edilmesi

·         Servis anlaşması müşteriler tarafından istenildiği zaman iptal edilebilmesi

 

Tam kapsamlı servis

Herşey dâhil

·         Ürün ve döneme göre muayene ve bakım

·         Parçaların kontrol edilmesi ve gerekli olması durumunda yeniden ayarlanması

·         Hava sisteminin çalışma verimliliği ve maliyetlerinin ömrü boyunca kontrol edilmesi ve güncel tutulması

·         Tam servis dokümantasyonu

·         Bakım tarihlerinin birlikte planlanması

·         Çalışma saati, seyahat süresi ve konaklama ücretleri dâhil fiyat tarifesi

·         Tamir, bakım, sarf malzemeleri ve yedek parçaların istenirse ayrı olarak fatura edilmesi

·         Servis anlaşması müşteriler tarafından istenildiği zaman iptal edilebilmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir