KAESER Basınçlı Hava Filtreleri – Verimli ve Güvenilir

Hava filtreleri

Tüme KAESER hava filtreleri ve basınçlı hava arıtma sistemleri birbiriyle uyumlu çalışmak üzere tasarlanmıştır. Genel çalışma havasından gıda ve ilaç sanayine kadar tüm kaliteli basınçlı hava ihtiyaçları karşılanabilir. KAESER basınçlı hava filtrelerinin yüksek basınç uygulamarı versiyonu (aşağıya bakınız) da mevcuttur. 

 

Tüm KAESER filtreleri enerji tasarrufu sağlamak için minimum basınç kaybı ile çalışırlar.

 

48 veya 62 barlık filtreler               

PET şişe şişirme uygulamalarında booster çıkışına monte etmek için KAESER yüksek basınç 48/62 bar filtreler kullanılır.  Sertifikalı basınçlı hava kalitesi sağlarlar. Bu yüksek basınç filtreler ağır şartlarda çalışmaya ve basınca dayanıklı kovanlara sahiptir. 62 bara kadar tüm hava kalitesi ihtiyaçları için -ön filtrelerden aktif karbon filtrelere kadar- farklı filtreler mevcuttur. KAESER yüksek basınç filtreler elektronik kontrollü ECO DRAIN kondens tahliyeleri ile de teçhiz edilebilir.

 

Aktif karbon kule filtre

Düşük bakım ihitiyaçlı yüksek kalite hava için ACT serisi aktif karbon kule filtre ön filtrelemeden sonra havada kalan yağ buharını almak için kullanılır. Yağ miktarı 0,003 mg/m³ seviyesine (ISO 8573-1 standardındaki 1. sınıf hava kalitesinin de oldukça altı) iner. Büyük tasarlanmış hacim ve uygun akış şekli aktif karbonun ömrünü 10.000 çalışma saatinin üzerine çıkarır. Büyük giriş ve çıkış ağızları düşük basınç kaybı ve yüksek verimli çalışma sağlar.

 

Siklon kondens ayırıcı

Siklon kondens ayırıcı kondensin büyük çoğunluğunu ve 5 µm’ye kadar parçacıkları ayırır. Optimize edilmiş tasarım ve gönme etkisini artırır ve geniş bir akış aralığında değişmeyen bir ayırma derecesi sağlar. Siklon ayırıcı kommpresör ve kurutucu arasına monte edilir ve sıvı kondensi basınçlı havadan ayırır. Bu durum kurutucunun yükünü azaltır ve kurutma kapasitesini artırır. Böylece yüksek ortam sıcaklıklarında da istenilen basınçlı hava çiğlenme noktasına ulaşılmış olur. Tüm siklon kondens ayırıcıların altına elektronik kondens tahliye cihazı ECO DRAIN monte edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir