Kondens Arıtma ve Bertaraf Teknolojisi

ECO DRAIN kondens tahliyesi

ECO DARIN kondens tahliye cihazları hava kaybı olmadan kondensi çok değişken kondens yüklerinde ve yüksek toz ve yağ içeriği ile bile güvenilir ve emniyetli şekilde bertaraf eder.

 

Kondens arıtma sistemi AQUAMAT

AQUAMAT sistemi kondens arıtmasını kompresör odası içinde gerçekleştirmeyi ve böylece atık su arıtma sisteminin maliyetlerinin azalmasını sağlar. KAESER AQUAMATsistemi özel bir şirketin kondensi bertaraf etmesine göre %90 tasarruf sağlar.

 

Kondens tahliyeleri

Teknik özellikler

ECO DRAIN serisi

1700 m³/dak kompresör kapasitesine kadar

 

Endüstri standardı

Kaliteli, güvenilir ve emniyetli çalışma endüstriyel makinelerin ve ekipmanların sahip olması gereken temel özellikleridir.  ECO DRAIN tüm bu ihtiyaçlara cevap verir. Agresif kondens, donma sıcaklıkları, yüksek basınç ve vakum gibi zor uygulamar için üretilen tipleri de mevcuttur.

 

Sağlam seviye sensörü

Sağlam seviye sensörü emniyetli ve güvenilir kondens tahliyesi için temeli oluşturur. Tahliye yüksek seviyede kirlenm e ve hatta tamamen yağ ile dolması durumunda bile mükemmel şekilde çalışır.

 

Akıllı elektronik kontrol

Elektronik kontrol öyle hassas şekilde tahliye yapar ki tüm kondens hiç hava kaybı olmadan tahliye edilir. Bu durum sadece basınçlı hava kullanımını artırmaz ayrıca önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar.  Tüm elektronik parçalar suya dayanıklıdır.

 

Kendini izleme

Eğer bir alarm durumu oluşursa, ünite alarm moduna geçmeden 60 saniye bekleyerek ECO DRAIN’in çalışmasını bekler. Bir LED ışığı yanar ve alarm sinyali başka sistemlere iletilebilir.

 

Tıkla ve devam et

ECO DRAIN 30 ve 31’de bakım çok kolaydır. Basit bir “tıkla” servis ünitesi elektronik modülden ayrılır. Karışık ayırma sistemleri yoktur.

 

Kondens arıtma

Teknik özellikler

AQUAMAT serisi 
100 m³/dak kompresör kapasitesine kadar

 

Test edilmiş ve sertifikalandırılmış kondens arıtma

AQUAMAT sisteminin teknoloji harikası bir kondens arıtması sağladığı Berlin Tasarım ve Teknoloji Enstitüsü tarafından test edilip onaylanmıştır. Sadece yüksek performans değil ayrıca düşük artıma maliyetleri ve çevreyi korumaya önemli katkılar sağlar.

 

Yüksek performanslı filtre malzemesi

Yüm ön ve ana filtre kartuşları yüksek performanslı filtre malzemesi içerir. Ayrıca ön ayırma tankı yerçekimi ile ön ayırma yaparak bakım aralıklarını açar ve güvenilirliği artırır.

 

Açıkça görünen alarm göstergesi

Seviye sensörü kirlenme derecesini açıkça gösterir. Bu gösterge göründüğü zaman filtre değiştirilmelidir. Kullanıcı AQUAMAT’ın çalışmasını bulanıklık test şişesi ile kontrol edebilir ve bakım planlamasını yapabilir.

 

Temiz filtre değişimi

Ana filtre kartuşunun çıkarılması geleneksel bir kol ile kolaylıkla yapılır. Filtre değişimleri böylece kolayca ve temizce yapılır. Yeni filtrenin ön ıslatılması gerekli değildir.

 

Çoklu girişler

Standart olark dört kondens hattı bağlanabilir. Kullanılmayan bağlantıların kapatılması için gerekli kapaklar paket içinde sunulmaktadır.

 

Kumanda sistemleri

Dünya çapında bağlantılı bilişim teknolojisi

Modern hava sistemleri sanayinin tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Güvenilirlik, emniyet, düşük enerji tüketimi ve minimum servis ihtiyacı basınçlı hava kullanıcılarının temel talepleridir.

Normal olarak, birden fazla kompresör ve arıtma ekipmanı bulunan basınçlı hava sistemlerinde makinelerin ve özellikle kompresörlerin eşgüdüm ile çalışması enerji tasarrufu sağlamak için çok önem kazanmaktadır. Böyle zor görevlerin basit kumanda ve sıralı çalıştırma sistemleri başarılması mümkün değildir. Böyle girift görevler akıllı kumanda sistemleri gerektirir.  Bireysel kompresörleri enerji tasarrufu sağlayacak şekilde diğer kompresörlerle birlikte çalıştırmanın yanısıra basınçlı hava sisteminin ve basınçlı hava maliyetlerinin yönetimini de gerçekleştirmeleri gerekir.

 

Enerji tasarrufu sağlayan kumandalar

SIGMA CONTROL 2 ve SIGMA CONTROL BASIC

 

Sigma Air Manager: Maksimum enerji tasarrufu için bütünleşik performans

Bir orkestra bir müzisyen topluluğundan çok daha fazlasıdır. Bireysel müzisyenleri güçlü ve etkileyici seslere dönüştüren orkestra şefidir.  KAESER Sigma Air Manager (SAM) basınçlı hava sisteminde benzer bir görev görür: en son kumanda ve web server teknolojisini kullanarak, en iyi enerji verimliliği ve sistem güvenilirliğini sağlar.

 

Dâhili kompresör kumandası Sigma Control 2

Bütünleşik zekâ: Yeni boyut

Kumanda merkezi

Kumanda ünitesi kolay okunan ekran ve sağlam tuşlara sahiptir; tüm gerekli bilgiler tek bakışta görülebilir. 30 dil seçeneği ve mantıklı menü yapısı sayesinde kullanım kolaylığı daha da artırılmıştır.

 

Yüksek emniyet

RFID özelliği ile servis işleri ve sistem değişiklikleri sadece KAESER yetkili personeli tarafından gerçekleştirilebilir. Üretici tarafından verilen şifrelere gerek yoktur.

 

Daima bağlı kalın

Ethernet arayüzü (10/100 MBbit/s) şirket bilgisayar ağı üzerinden kullanıcıların doğrudan kompresöre bağlanmasını sağlar. Diğer opsiyonel iletişim modülleri ise Modbus-RTU, Modbus/ TCP, Profibus DP-VO, Device-Net ve Profi-Net IO bağlantılarını destekler.

 

Güncelle ve kaydet

Bir SD kart yuvası sayesinde yazılım güncellemeleri ve çalışma parametreleri kolayca yüklenebilir ve aktarılabilir. Bu durum servis maliyetlerini azaltırken SD kartın uzun dönem çalışma verilerini kaydetmesi de mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir