Sigma Air Manager

Maksimum enerji tasarrufu için bütünleşik performans 

Bir orkestra bir müzisyen topluluğundan çok daha fazlasıdır. Bireysel müzisyenleri güçlü ve etkileyici seslere dönüştüren orkestra şefidir.  KAESER Sigma Air Manager (SAM) basınçlı hava sisteminde benzer bir görev görür: en son kumanda ve web server teknolojisini kullanarak, en iyi enerji verimliliği ve sistem güvenilirliğini sağlar.

 

Kendini ayarlayan 3 Boyutlu Kontrol

Kendini ayarlayan 3-B Kontrol start-stop geçiş kayıplarını, kontrol kayıplarını (boşta çalışma ve frekans konvertörü kayıpları) ve basınç esnekliği (istenen basıncın üzerine ortalama yükselme)  bu faktörler arasındaki oranları optimize eder ve ilgili enerji kayıplarını en aza indirir. Basınç performansı iyileştirilir ve ortalama basınç azaltılır.

 

Bütünleşik web (server) sunucu

Güçlü bir endüstriyel PC tabanlı teknolojiyi kullanan SAM her şey içinde bir kontrol sistemi ve web (server) sunucudur. Çok yönlü sistem sadece enerji tasarruf kontrolü değil aynı zamanda – gelişmiş iletişim teknolojisi sayesinde- çalışma durumu, enerji tüketimi ve basınçlı hava sistem maliyetleri gibi önemli verilerle ilgil benzersiz bir şeffaflık sağlar.

 

Yüksek verimlilik

SAM enerji tüketimini otomatik olarak optimize eder. Böylece kullanıcılar olağanüstü enerji verimliliği ve kullanım kolaylığı ile çalışırlar: Sadece gerekli basıncı ve kompresör bilgilerini girin – gerisini SAM halleder.

 

Teleservis

SAM kolaylıkla KAESER’in “Teleservis” uzaktan teşhis ve talep odaklı bakım hizmetine bağlanabilir. Modem arayüzünü kullanarak veriler KAESER Servis Merkezine gönderilir. Bu özellik sistemin emre amadeliğini daha da artırır.

 

Mükemmel denge ve verimlilik için 3 boyutlu kontrol

Kendini ayarlayan 3 boyutlu kontrol

Yüksek verimliliğin anahtarı

Kendini işletme hava tüketimine uyarlayan 3 boyutlu kontrol üç boyutu takip eder: kontrol kayıpları (boşta çalışma ve frekans konvertörü kayıpları), çalışma modları geçişleri kayıpları (start/stop) ve basınç esnekliği ile ilgili enerji tüketimleri.

Basınçlı hava istasyonu enerji tüketiminin en iyleştirmenin yanısıra Sigma Air Manager en iyi basınç performansını gerçekleştirir. İhtiyaç duyulan sistem basıncı temel karar verici faktördür.

Geleneksel kontrol sistemleri ile çalışan basınçlı hava istasyonlarında sistemin tepki süresinde gecikmeler yaşanır ancak 3-B Kontrol aklllı tahmin sistemi ile bu durumun üstesinden gelir.

Çok dalgalı hava tüketimlerinde bile Sigma Air Manager otomatik olarak kompresör kapasiteleri ile güncel tüketimi eşleştirir ve böylece her zaman minimum enerji tüketimini garanti altına alır.

KAESER Sigma Air Control Plus görsellik yazılımı da basınçlı hava sisteminin enerji tüketiminin diğer yönlerle birlikte detaylı bilgisini kullanıcıya aktarır böylece kullanıcı sistemin istenen şekilde çalışıp çalışmadığını görür.

 

Tek bakışta tüm basınçlı hava maliyetleri

Sigma Air Control Plus anlamlı ve gerekli tüm basınçlı hava maliyet raporlarını sunar. Ayrıca bölgesel maliyet kontrolünü de sağlar (bölgesel debimetreler monte edlmesi durumunda).

 

Aşağıdaki bilgilere ulaşmak mümkündür:

·         Kompresörün yükte çalışma süresi ve oranı, performans, özgül güç tüketimi

·         Toplam maliyetler

·         Maliyetlerin grafikleri (bakım ve tamir maliyetleri de elle girilebilir)

·         Uzun dönem çalışma verileri (1 yıllık)

·         Enerji maliyetlerinin elle girilmesi

 

Veriler aynı zamanda dışarıya aktarılabilir. Maliyet merkezi raporlarına internet erişimi olan her PC ile eternet, modem veya RS 232 bağlantısı ile ulaşılabilir. Sigma Air Manager’in bütünleşik web sunucusu (server) tüm verilere kolay erişim sağlar.

KAESER Teleservis bağlantısı sayesinde KAESER servis teknisyenleri istenildiği durumda basınçlı hava istasyonuna erişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir